AIUR-16-6R8K ABRACON
  • Part Number: AIUR-16-6R8K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 6.8UH 1.3A 29 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about AIUR-16-6R8K ABRACON
    AIUR-16-6R8K ABRACON
    AIUR-16-6R8K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIUR-16-6R8K is described as FIXED IND 6.8UH 1.3A 29 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    View
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH
    Panasonic Electronic
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 6V C SIZE ALKALINE
    BATT PK 9.0V AA SIZE CARBON ZINC
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    BATTERY PK 9.0V AA SIZE ALKALINE