AIUR-16-391K ABRACON
  • Part Number: AIUR-16-391K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 390UH 250MA 1 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about AIUR-16-391K ABRACON
    AIUR-16-391K ABRACON
    AIUR-16-391K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIUR-16-391K is described as FIXED IND 390UH 250MA 1 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    View
    Keystone Electronics
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM