AIUR-16-101K ABRACON
  • Part Number: AIUR-16-101K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 100UH 490MA 270 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about AIUR-16-101K ABRACON
    AIUR-16-101K ABRACON
    AIUR-16-101K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIUR-16-101K is described as FIXED IND 100UH 490MA 270 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER BATTERY HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    View
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM