AIUR-16-100K ABRACON
  • Part Number: AIUR-16-100K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 10UH 1.3A 41 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about AIUR-16-100K ABRACON
    AIUR-16-100K ABRACON
    AIUR-16-100K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIUR-16-100K is described as FIXED IND 10UH 1.3A 41 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.