AIUR-10-271K ABRACON
  • Part Number: AIUR-10-271K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 270UH 410MA 990 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 1,109
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIUR-10-271K ABRACON
    AIUR-10-271K ABRACON
    AIUR-10-271K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIUR-10-271K is described as FIXED IND 270UH 410MA 990 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"