AIUR-09-561K ABRACON
  • Part Number: AIUR-09-561K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 560UH 490MA 1.9 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 1,119
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIUR-09-561K ABRACON
    AIUR-09-561K ABRACON
    AIUR-09-561K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIUR-09-561K is described as FIXED IND 560UH 490MA 1.9 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    View
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    View
    Schroff
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"