AIUR-06-101K ABRACON
  • Part Number: AIUR-06-101K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 100UH 2.1A 108 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 61,038
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIUR-06-101K ABRACON
    AIUR-06-101K ABRACON
    AIUR-06-101K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIUR-06-101K is described as FIXED IND 100UH 2.1A 108 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1577
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    View
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM