AIUR-05-102K ABRACON
  • Part Number: AIUR-05-102K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 1MH 180MA 2.2 OHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 836
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIUR-05-102K ABRACON
    AIUR-05-102K ABRACON
    AIUR-05-102K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIUR-05-102K is described as FIXED IND 1MH 180MA 2.2 OHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    SPRING CONTACT HEAVY DUTY AA
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    BATTERY CONTACT AA SIZE
    View
    BATTERY CLIP
    Keystone Electronics
    BATT SNAP ON A/AA CONTACTS
    Keystone Electronics
    BATTERY CONT NEG SIDE AA/N PCB
    CLIP BATT AAAA/AAA/N STEEL
    POSITIVE ENCLOSURE CONTACT- 20MM
    CONTACT BATT W/TABS AAA/AAAA/N
    CONTACT BATT W/TABS POSITVE A/AA
    POS BATTERY CONTACT COIN CELL
    COMPACT NEGATIVE CONTACT - 12MM