AISR-875-820M ABRACON
  • Part Number: AISR-875-820M
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 82UH 1A 240 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about AISR-875-820M ABRACON
    AISR-875-820M ABRACON
    AISR-875-820M is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AISR-875-820M is described as FIXED IND 82UH 1A 240 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 2"L X 1.5"W
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    BOX ABS BLACK 1.55"L X 1.55"W
    View
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 10 X 14 NAT
    Phoenix Contact
    LOWER HOUSING W/SNAPON FOOT
    CHASS BOT PLATE ALUM 7 X 12 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 4 X 6 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 9.5 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 10 NAT
    CHASS BOT PLATE ALUM 5 X 7 NAT
    Phoenix Contact
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE