AISC-1812H-560K-T ABRACON
  • Part Number: AISC-1812H-560K-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 56UH 250MA 1.56 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about AISC-1812H-560K-T ABRACON
    AISC-1812H-560K-T ABRACON
    AISC-1812H-560K-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AISC-1812H-560K-T is described as FIXED IND 56UH 250MA 1.56 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    PCB HANDLE A
    View
  • Manufacturer Name
    Bivar
  • Description
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    View
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT
    CARD EJECTOR PCB 1.1" .063" WHT
    Vector
    KIT INJECTOR/EJECTOR TOP/BTM
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, LOCK NUT, 5"
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X4.80
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK .225X.225X2.80
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"