AISC-1812H-101K-T ABRACON
  • Part Number: AISC-1812H-101K-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 100UH 190MA 2.96 OHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about AISC-1812H-101K-T ABRACON
    AISC-1812H-101K-T ABRACON
    AISC-1812H-101K-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AISC-1812H-101K-T is described as FIXED IND 100UH 190MA 2.96 OHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1577
    View
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    Phoenix Contact
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM