AISC-0603-R056G-T ABRACON
  • Part Number: AISC-0603-R056G-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 56NH 360MA 350 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 8,017
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AISC-0603-R056G-T ABRACON
    AISC-0603-R056G-T ABRACON
    AISC-0603-R056G-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AISC-0603-R056G-T is described as FIXED IND 56NH 360MA 350 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.