AIRD-06-6R8M ABRACON
  • Part Number: AIRD-06-6R8M
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 6.8UH 11.4A 7 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 217
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIRD-06-6R8M ABRACON
    AIRD-06-6R8M ABRACON
    AIRD-06-6R8M is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIRD-06-6R8M is described as FIXED IND 6.8UH 11.4A 7 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    View
    Bud Industries
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    Phoenix Contact
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE