AIRD-02-561K ABRACON
  • Part Number: AIRD-02-561K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 560UH 1.6A 388 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 254
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIRD-02-561K ABRACON
    AIRD-02-561K ABRACON
    AIRD-02-561K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIRD-02-561K is described as FIXED IND 560UH 1.6A 388 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"
    Schroff
    POWER SUPPLY CODING KEY
    LED 3.2 GREEN
    HANDLE 8HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 4HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    INSERTER/EXTRACTOR .175X.062"
    Essentra Components
    CARD EJECTOR WHITE 1/16"
    PCB HANDLE A
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.5" .063" WHT
    Bivar
    CARD EJECTOR PCB 1.12" .063" WHT