AIRD-01-420K ABRACON
  • Part Number: AIRD-01-420K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 42UH 3.8A 50 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 29
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIRD-01-420K ABRACON
    AIRD-01-420K ABRACON
    AIRD-01-420K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIRD-01-420K is described as FIXED IND 42UH 3.8A 50 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    View
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"
    Calmark - Birtcher
    PCB RETAINER, TAPPED, 2.8"