AIRD-01-181K ABRACON
  • Part Number: AIRD-01-181K
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 180UH 1.6A 217 MOHM TH
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 37
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIRD-01-181K ABRACON
    AIRD-01-181K ABRACON
    AIRD-01-181K is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIRD-01-181K is described as FIXED IND 180UH 1.6A 217 MOHM TH. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 21SLOT 3U
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME64X 5SLOT 6U P0
    View
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED