AIML-1206-6R8K-T ABRACON
  • Part Number: AIML-1206-6R8K-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 6.8UH 25MA 750 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 15,967
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIML-1206-6R8K-T ABRACON
    AIML-1206-6R8K-T ABRACON
    AIML-1206-6R8K-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIML-1206-6R8K-T is described as FIXED IND 6.8UH 25MA 750 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    VERTICAL GUIDE 50MM
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    View
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK