AIML-1206-5R6K-T ABRACON
  • Part Number: AIML-1206-5R6K-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 5.6UH 25MA 750 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 20,281
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIML-1206-5R6K-T ABRACON
    AIML-1206-5R6K-T ABRACON
    AIML-1206-5R6K-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIML-1206-5R6K-T is described as FIXED IND 5.6UH 25MA 750 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    View
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    Panasonic Electronic
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM