AIML-1206-2R7K-T ABRACON
  • Part Number: AIML-1206-2R7K-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 2.7UH 50MA 550 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 25,514
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIML-1206-2R7K-T ABRACON
    AIML-1206-2R7K-T ABRACON
    AIML-1206-2R7K-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIML-1206-2R7K-T is described as FIXED IND 2.7UH 50MA 550 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT BLUE
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE 160MM (RED)
    View
    Wakefield-vette
    WEDGELOCK 4.80" ANODIZE