AIML-0402-2R7K-T ABRACON
  • Part Number: AIML-0402-2R7K-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 2.7UH 10MA 2 OHM SMD
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 46,818
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIML-0402-2R7K-T ABRACON
    AIML-0402-2R7K-T ABRACON
    AIML-0402-2R7K-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIML-0402-2R7K-T is described as FIXED IND 2.7UH 10MA 2 OHM SMD. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Littelfuse
  • Description
    SWITCH MASTER TR DUAL
    View
  • Manufacturer Name
    Carling Tech
  • Description
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    View
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Keystone Electronics
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    Memory Protection Devices
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP
    COVER BATTERY HOLDER
    B B Battery
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    B B Battery
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM