AIMC-0805-56NJ-T ABRACON
  • Part Number: AIMC-0805-56NJ-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 56NH 300MA 750 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 21,511
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIMC-0805-56NJ-T ABRACON
    AIMC-0805-56NJ-T ABRACON
    AIMC-0805-56NJ-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIMC-0805-56NJ-T is described as FIXED IND 56NH 300MA 750 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.