AIMC-0603-18NJ-T ABRACON
  • Part Number: AIMC-0603-18NJ-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 18NH 300MA 350 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • Available: 18,238
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about AIMC-0603-18NJ-T ABRACON
    AIMC-0603-18NJ-T ABRACON
    AIMC-0603-18NJ-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIMC-0603-18NJ-T is described as FIXED IND 18NH 300MA 350 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    TEST SOCKET 2MM DOUBLE SHORT
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    THREADED INSERT M2.5 84HP
    View
    PMC MEZZANINE COVER
    Essentra Components
    CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30"
    Vector
    CARD GUIDE CPCI
    CARD GUIDE 340MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 280MM HEAVY
    CARD GUIDE 160MM HVY DUTY ALUM
    Calmark - Birtcher
    PCB GUIDE, NYLON
    GUIDE RAIL 220MM HEAVY
    Wakefield-vette
    GUIDE RAIL I/O D 80MM GREY BTTM