AIMC-0402HQ-12NH-T ABRACON
  • Part Number: AIMC-0402HQ-12NH-T
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: FIXED IND 12NH 500MA 200 MOHM
  • Category: Fixed Inductors
  • Status:
  • More about AIMC-0402HQ-12NH-T ABRACON
    AIMC-0402HQ-12NH-T ABRACON
    AIMC-0402HQ-12NH-T is manufactured by ABRACON and is categorized in the Fixed Inductors category. AIMC-0402HQ-12NH-T is described as FIXED IND 12NH 500MA 200 MOHM. Perfect Parts is a supplier of Inductors and other Passives.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> Fixed Inductors from all manufacturers
    ---> Inductors by sub category
  • More About  Fixed Inductors
    Inductors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY ALKALINE 12V A23
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM
    View
    Energizer
    BATTERY ALKA 1.5V BUTTON 11.6MM
    Panasonic Electronic
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA 2=2
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA 2=2
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM