ACO-11.0592MHZ-EK ABRACON
  • Part Number: ACO-11.0592MHZ-EK
  • Manufacturer Name: ABRACON
  • Description: OSC XO 11.0592MHZ HCMOS TTL PC
  • Category: General Oscillators
  • Status:
  • Available: 234
  • On Order:
  • Lead-Time:
  • More about ACO-11.0592MHZ-EK ABRACON
    ACO-11.0592MHZ-EK ABRACON
    ACO-11.0592MHZ-EK is manufactured by ABRACON and is categorized in the General Oscillators category. ACO-11.0592MHZ-EK is described as OSC XO 11.0592MHZ HCMOS TTL PC. Perfect Parts is a supplier of Crystals, Oscillators, Resonators and other Semiconductors.
    ---> Other parts by ABRACON
    ---> General Oscillators from all manufacturers
    ---> Crystals, Oscillators, Resonators by sub category
  • More About  General Oscillators
    General Oscillators
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Seiko Inst
  • Description
    BATTERY LITH 3V 11MAH COIN 9.5MM
    View
    Panasonic Electronic
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    BATT LITH 3V 17MAH COIN 12.5MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 5.5MAH COIN 6.8MM
    BATT LITH 3V 3.4MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 5MAH COIN 6.8MM
    BATTERY LITH 3V 1MAH COIN 4.8MM