TS3N080TWS8 ABB
  • Part Number: TS3N080TWS8
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 80A/600V, Thermal-Magnetic, Open, W/O Lugs, 25KAIC@480VAC, W/ 24V Shunt
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about TS3N080TWS8 ABB
    TS3N080TWS8 ABB
    TS3N080TWS8 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. TS3N080TWS8 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 80A/600V, Thermal-Magnetic, Open, W/O Lugs, 25KAIC@480VAC, W/ 24V Shunt . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    HANDLE VME KEY FORM 1 TOP BLK
    View
  • Manufacturer Name
    Calmark - Birtcher
  • Description
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    View
    Calmark - Birtcher
    PCB EXTRACTOR, ALUMINUM
    Schroff
    HANDLE 10HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 10HP VME PLASTIC GREY
    HANDLE 8HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC BLACK
    HANDLE 7HP VME PLASTIC GREY
    Essentra Components
    CARD PULL NATURAL
    Bivar
    INSERT/EXTRACTOR PCB 1.55" NAT
    CARD GUIDE ESD CLIP 50 PCS
    PCB RETAINER, ANNODIZED, 4.8"