TS3N040TWS8 ABB
  • Part Number: TS3N040TWS8
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/600VAC, Thermal-Magnetic, Open, W/O Lugs, 25KAIC@480VAC, W/ 24V Shunt
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about TS3N040TWS8 ABB
    TS3N040TWS8 ABB
    TS3N040TWS8 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. TS3N040TWS8 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/600VAC, Thermal-Magnetic, Open, W/O Lugs, 25KAIC@480VAC, W/ 24V Shunt . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.