TF140DU-135 ABB
  • Part Number: TF140DU-135
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Overload Relay, 135 A, N.C 10 A, N.O 6 A, 690 V ac
  • Category: Contactors
  • Status:
  • More about TF140DU-135 ABB
    TF140DU-135 ABB
    TF140DU-135 is manufactured by ABB and is categorized in the Contactors category. TF140DU-135 is described as Overload Relay, 135 A, N.C 10 A, N.O 6 A, 690 V ac. Perfect Parts is a supplier of Contactors and other Electromechanicals.
    ---> Other parts by ABB
    ---> Contactors from all manufacturers
    ---> Contactors by sub category
  • More About  Contactors
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CR1220, 1225 BATTERY RETAINER W/
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    HOLDER COIN CELL ML414 SMD
    View
    Keystone Electronics
    SMT HOLDER FOR 20MM CELL
    Keystone Electronics
    CONTACT BATT FOR AAA & AAAA SMD
    CONTACT BATT SGL AAAA/AAA/N
    CONTACT BATTERY SGL A/AA
    BATTERY CONT NEG SIDE AAA PCB
    CONTACT BATT W/TAB NEG AAA/AAAA
    CONTACT BATT W/TAB NEG SPRG A/AA
    Linx Tech
    RETAINER BATT CR2025/2032 PC PIN
    Linx Tech
    HOLDER BATTERY 20MM COIN