T6N600TWA3U2 ABB
  • Part Number: T6N600TWA3U2
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 600A/600V, 35KAIC@480VAC, Thermal Magnetic Trip W/ Undervoltage TRip and Aux Contact
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T6N600TWA3U2 ABB
    T6N600TWA3U2 ABB
    T6N600TWA3U2 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T6N600TWA3U2 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 600A/600V, 35KAIC@480VAC, Thermal Magnetic Trip W/ Undervoltage TRip and Aux Contact . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    STANDOFF W/POST
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    View
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK
    Serpac
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    Schroff
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"