T6HQ800TWU3 ABB
  • Part Number: T6HQ800TWU3
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 800A/600VAC, 65KAIC@480VAC, 100% UL Rated, Incl s 380-440VAC Undervoltage Trip
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T6HQ800TWU3 ABB
    T6HQ800TWU3 ABB
    T6HQ800TWU3 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T6HQ800TWU3 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 800A/600VAC, 65KAIC@480VAC, 100% UL Rated, Incl s 380-440VAC Undervoltage Trip . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J2 9-SLOT MONO
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 9-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE VME 7SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE VME J2 12-SLOT MONO
    BACKPLANE VME 64X3SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME J2 10-SLOT MONO
    BACKPLANE VME J1 8-SLOT MONO
    BACKPLANE 3UX21SLOT POWER BUGS
    BACKPLANE 6U 2 CHAN VME J1/J2/J0
    BACKPLANE 3U 21 CHAN UNCOMMITTED
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 3U 32BIT 5V