T5S400BWS4 ABB
  • Part Number: T5S400BWS4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 400A/600V, 35KAIC@480VAC, LS/I Trip Unit, Less Term Lugs, W/ 120V Shunt Trip
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T5S400BWS4 ABB
    T5S400BWS4 ABB
    T5S400BWS4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T5S400BWS4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 400A/600V, 35KAIC@480VAC, LS/I Trip Unit, Less Term Lugs, W/ 120V Shunt Trip . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/LED IND
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    PLUG AUTO PWR BLACK W/O LED IND
    View
    SOCKET CIGARETTE INLINE PLASTIC
    Energizer
    BATTERY PK 10.5V AA SIZ ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 4.5V D SIZE ALKALINE
    Panasonic Electronic
    BATT PK 13.5V AASIZE ALKALINE
    BATTERY PACK NIMH 2.4V 700MAH
    Energizer
    BATTERY PK 6.0V C SIZE ALKALINE
    BATTERY PACK 2.4V 500MAH NIMH