T5S300BW ABB
  • Part Number: T5S300BW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600V, 35KAIC@480VAC, LS/I Trip Unit, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T5S300BW ABB
    T5S300BW ABB
    T5S300BW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T5S300BW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600V, 35KAIC@480VAC, LS/I Trip Unit, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 3.5"