T5N400CW-4 ABB
  • Part Number: T5N400CW-4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 4-P, 400A/600V 25KAIC@480V, LSI TRIP UNIT LESS TERMINAL LUGS
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T5N400CW-4 ABB
    T5N400CW-4 ABB
    T5N400CW-4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T5N400CW-4 is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 4-P, 400A/600V 25KAIC@480V, LSI TRIP UNIT LESS TERMINAL LUGS . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BCKPLN CPCI R 8SLOT 3U 32BT 3.3V
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10SLOT 3U
    View
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 3U 32BIT 5V
    BACKPLANE 4SLOT 3U VME J1
    BACKPLANE 5SLOT 3U VME J1
    Memory Protection Devices
    ZA1030-2.1MM DC PLUG STR 10CORD
    Memory Protection Devices
    12V PLUG AUTO W/FUSE AND GN LED