T5N320TW ABB
  • Part Number: T5N320TW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 320A/600V, 25KAIC@480V, Fixed Thermal Magnetic Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T5N320TW ABB
    T5N320TW ABB
    T5N320TW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T5N320TW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 320A/600V, 25KAIC@480V, Fixed Thermal Magnetic Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1558-BF
    View
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    COVER ABS FOR PB-1563
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE VENT SMALL ENCL 2 HS
    Phoenix Contact
    UPPER PART HOUSING BC 161.6MM
    PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3"
    Keystone Electronics
    PANEL PHENOLIC 5 1/4X6 3/4" BLK
    PANEL PLASTIC 6.3X9.9" FOR NB
    Phoenix Contact
    HOUSING UPPER PART PRINT CIR
    ELECTRONIC HOUSING BASE
    PANEL PLASTIC 4.9X4.9" FOR NB
    SIDE ELEMENT 5 MM WIDE