T5N300BWA ABB
  • Part Number: T5N300BWA
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600V 25KAIC@480V, LS/I TRIP UNIT Less Lugs, W/ Aux Contacts
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T5N300BWA ABB
    T5N300BWA ABB
    T5N300BWA is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T5N300BWA is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 300A/600V 25KAIC@480V, LS/I TRIP UNIT Less Lugs, W/ Aux Contacts . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    DUAL USB CAR CHARGER FOR TABLETS
    View
  • Manufacturer Name
    Tripp Lite
  • Description
    BATT CHARGER IN-VEHICLE USB 5V
    View
    Memory Protection Devices
    12V AUTO PLUG ADPT-AIRCRAFT PLUG
    TABLET/PHONE USB CHARGER 5V 2.4A
    Molex
    IN-VEHICLE DUAL PORT USB SMART C
    Molex
    Ixys
    SOLAR USB CHARGER BLACK
    USB CAR CHARGER DUAL-PORT WITH A
    Assmann
    USB MINI CAR CHARGER
    Phihong Usa
    ADAPTER AUTOMOBILE 10W 5V
    Adafruit
    USB BATTERY PACK - 4400MAH - 5V