T5H300TW ABB
  • Part Number: T5H300TW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 300A/600V 65KAIC@480V, FIXED THERMAL MAGNETIC LESS TERMINAL LUGS
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T5H300TW ABB
    T5H300TW ABB
    T5H300TW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T5H300TW is described as Product Description: CIRCUIT BREAKER, 3-P, 300A/600V 65KAIC@480V, FIXED THERMAL MAGNETIC LESS TERMINAL LUGS . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Serpac
  • Description
    GASKET 5.63 X 3.25 INCH
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK DIN RAIL ADAPT 84HP
    View
    Serpac
    GASKET 6.876 X 4.876"
    BATTERY CONTACT
    NON-SKID FEET BLK
    BOX RUBBER FEET FOR "A" SERIES
    Bopla Enclosures
    DIN RAIL HOLDER SET OF 2+4SCREWS
    Hammond
    ALUMINUM DIN CLIP 2.95"