T4S250BWU8 ABB
  • Part Number: T4S250BWU8
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 35KAIC@480VAC, LS/I Electronic Trip, Less Lugs, w/Undervoltage Trip Modul
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4S250BWU8 ABB
    T4S250BWU8 ABB
    T4S250BWU8 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4S250BWU8 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 35KAIC@480VAC, LS/I Electronic Trip, Less Lugs, w/Undervoltage Trip Modul . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Energizer
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY ALKALINE 1.5V AA
    View
    Panasonic Electronic
    BATTERY ALKALINE 1.5V AAA
    Energizer
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM