T4S100EW ABB
  • Part Number: T4S100EW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/600VAC 35KAIC@480V, LSIG Elect Trip Module, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4S100EW ABB
    T4S100EW ABB
    T4S100EW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4S100EW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/600VAC 35KAIC@480V, LSIG Elect Trip Module, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.187 TO 0.250 TERMINAL
    View
  • Manufacturer Name
    B B Battery
  • Description
    ADAPTER 0.250 TO 0.187 TERMINAL
    View
    Memory Protection Devices
    COVER FOR VERT SNAP DRAGON HLDR
    Memory Protection Devices
    PROTECT COVER FOR 9V SNAP TERM