T4S040TW ABB
  • Part Number: T4S040TW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/600V, 35KIAC@480VAC, Thermal-Magnetic Trip, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4S040TW ABB
    T4S040TW ABB
    T4S040TW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4S040TW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/600V, 35KIAC@480VAC, Thermal-Magnetic Trip, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Bud Industries
  • Description
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    View
  • Manufacturer Name
    Bopla Enclosures
  • Description
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)
    View
    Schroff
    FRONT PANEL KIT 3U 4HP VME
    Bud Industries
    CHASS BOT PLATE ALUM 8 X 10 NAT
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/ SNAP FOOT 35MM
    Phoenix Contact
    BASE ELEMENT W/SNAP FOOT 35MM
    BASE ELEMENT W/O SNAP FOOT 35MM
    ELECTRONIC BOARD BASE
    ELECTRONIC BOARD BASE
    UNIVERS MOD SIDE ELEMENT 11.25MM