T4N250TW-2 ABB
  • Part Number: T4N250TW-2
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 2-P, 250A/600V, 25KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Trip, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4N250TW-2 ABB
    T4N250TW-2 ABB
    T4N250TW-2 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4N250TW-2 is described as Product Description: Circuit Breaker, 2-P, 250A/600V, 25KAIC@480VAC, Thermal-Magnetic Trip, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Phoenix Contact
  • Description
    SIDE ELEMENT
    View
  • Manufacturer Name
    Hammond
  • Description
    PANEL REPLACMNT 1593K/J/P/Q/T/X
    View
    Bud Industries
    COVER ABS FOR PB-1577
    Bud Industries
    PANEL METAL 14.25X10.43X.06" NBX
    Phoenix Contact
    HOUSING LOWER DIN RAIL
    PANEL ALUM 10.02X6.87X0.06"
    Cinch Connectivity
    MODICE ME ENCL STD NO BREATHER
    16POS ELECTRONIC HOUSING KIT
    PANEL PLASTIC 10.51X6.69X.13"
    Bopla Enclosures
    BATTERY COMPARTMENT 1(9V)OR2(AA)