T4N250E5WAS4 ABB
  • Part Number: T4N250E5WAS4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V, 25KAIC@480VAC, Magnetic Trip Only, Less Lugs, MCP, w/Aux & Shunt Trip
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4N250E5WAS4 ABB
    T4N250E5WAS4 ABB
    T4N250E5WAS4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4N250E5WAS4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V, 25KAIC@480VAC, Magnetic Trip Only, Less Lugs, MCP, w/Aux & Shunt Trip . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    COVER RETAINING FOR 1028 HOLDER
    View
  • Manufacturer Name
    Keystone Electronics
  • Description
    BATTERY HOLDER COVER BLACK
    View
    Memory Protection Devices
    COVER FOR BA 4AA HOLDER POLY
    Memory Protection Devices
    RETAINING COVER BLACK
    WASHER POLARIZING INSULATED BLK
    Littelfuse
    SWITCH MASTER TR DUAL
    Carling Tech
    SWITCH BATTERY POWER DISCONNECT
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    RETAINER FOR BATTERY HOLDER
    9V FASTENING RIVET FOR SNAP