T4N250BWA ABB
  • Part Number: T4N250BWA
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 25KAIC@480VAC, LS/I Electronic Trip Mechanism, Less Lugs, W/Aux Contacts
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4N250BWA ABB
    T4N250BWA ABB
    T4N250BWA is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4N250BWA is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 25KAIC@480VAC, LS/I Electronic Trip Mechanism, Less Lugs, W/Aux Contacts . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Fedco Batteries
  • Description
    2-BAY DR202I DR202X SMART CHARGE
    View
  • Manufacturer Name
    Sparkfun Electronics
  • Description
    TENERGY T4S INTELLIGENT UNIVERSA
    View
    Energizer
    BATT CHRG NIMH 2.8V 500MA W/4-AA
    Energizer
    BATTERY CHARGER
    Dfrobot
    LITHIUM BATTERY CHARGER
    Sparkfun Electronics
    BATT CHARGER LITHIUM 5V 1A
    Tiny Circuits
    BATT CHARGER LITHIUM 500MA
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 500W 24V
    Bel Power Solutions
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 250W 24V
    DIN RAIL FLOAT CHARGER 50W 24V