T4N250BW-4AS4 ABB
  • Part Number: T4N250BW-4AS4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 250A/600VAC, 25KAIC@480VAC, LS/I Electronic Trip Mechanism, Less Lugs, W/ Shunt Trip
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4N250BW-4AS4 ABB
    T4N250BW-4AS4 ABB
    T4N250BW-4AS4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4N250BW-4AS4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 250A/600VAC, 25KAIC@480VAC, LS/I Electronic Trip Mechanism, Less Lugs, W/ Shunt Trip . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATT LITH 3V 20MAH COIN 20.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITH 3V 7MAH COIN 12.5MM
    View
    BATTERY NIMH 1.2V 1.9AH AA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    Seiko Inst
    BATT LITH 3V 6.5MAH COIN 9.5MM
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATTERY NIMH 1.2V 700MAH AAA
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM
    BATT LITH 3V 45MAH COIN 20.0MM