T4N250BW-4 ABB
  • Part Number: T4N250BW-4
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 250A/600VAC, 25KAIC@480VAC, LS/I Electronic Trip Mechanism, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4N250BW-4 ABB
    T4N250BW-4 ABB
    T4N250BW-4 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4N250BW-4 is described as Product Description: Circuit Breaker, 4-P, 250A/600VAC, 25KAIC@480VAC, LS/I Electronic Trip Mechanism, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE 6U 12CHAN VME J1/J2/J0
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME 21-SLOT
    View
    BACKPLANE 6U 8 CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BACKPLANE VME64X 8SLOT 6U NO P0
    BACKPLANE VME 64X7SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE 6U 10CHAN VME J1/J2/J0
    Schroff
    BCKPLN CPCI RT 5SLOT 6U 64BIT 5V
    BACKPLANE VME 64X5SLOT J1/J2/P0
    BACKPLANE VME 7SLOT POWWR BUGS
    BCKPLN CPCI RT 4SLOT 6U 64BIT 5V