T4N100BW ABB
  • Part Number: T4N100BW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/600VAC, 25KAIC@480V, UL489 Listed, LS/I Electronic Trip, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4N100BW ABB
    T4N100BW ABB
    T4N100BW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4N100BW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/600VAC, 25KAIC@480V, UL489 Listed, LS/I Electronic Trip, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Davies Molding
  • Description
    CABLE GLAND IP67 22.0-32.0MM
    View
  • Manufacturer Name
    Cinch Connectivity
  • Description
    MODICE RIGHT SPRING PLATE
    View
    Cinch Connectivity
    MODICE LEFT SPRING PLATE
    Amphenol Ltw
    BREATHABLE VENT
    Davies Molding
    CABLE GLAND IP67 14.0-25.0MM
    Serpac
    GASKET FOR BOX 131 132 133
    Serpac
    STANDOFF W/POST
    Schroff
    FRONT PANEL CODING PEGS 100 PCS
    Hammond
    SCREWS BLACK M3.5X12MM 100PK
    C &k Components
    SWITCHLOCK SP 4A 2POS BLACK