T4N100BLA3S8 ABB
  • Part Number: T4N100BLA3S8
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/600VAC, 25KAIC@480VAC, Includes Line and Load Terminals, Aux Contacts @ Shunt
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4N100BLA3S8 ABB
    T4N100BLA3S8 ABB
    T4N100BLA3S8 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4N100BLA3S8 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 100A/600VAC, 25KAIC@480VAC, Includes Line and Load Terminals, Aux Contacts @ Shunt . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 175MM
    View
  • Manufacturer Name
    Wakefield-vette
  • Description
    SUBRACK VARIO 3U/84HP/185MM
    View
    Schroff
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 355MM
    SUBRACK FOR 19" 3U 84HP 295MM
    Wakefield-vette
    SUBRACK ECO 3U/84HP/175 MM
    Vector
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 475MM
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM