T4N040TW-2 ABB
  • Part Number: T4N040TW-2
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 2-P, 40A/600V, 25KAIC@480V, Fixed Thermal/Mag Trip, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4N040TW-2 ABB
    T4N040TW-2 ABB
    T4N040TW-2 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4N040TW-2 is described as Product Description: Circuit Breaker, 2-P, 40A/600V, 25KAIC@480V, Fixed Thermal/Mag Trip, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
  • Manufacturer Name
    Essentra Components
  • Description
    CARD GUIDE VERT MNT 4.73"
    View
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    CARD GUIDE VME 160MM L RED 10PCS
    View
    Schroff
    CARD GUIDE 220MM HVY DUTY ALUM
    GUIDE RAIL 220MM
    Keystone Electronics
    VERTICAL GUIDE 50MM
    220MM BOARD SECURING SNAP IN
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 8X0.132" BLK
    Essentra Components
    CARD GUIDE SNAP-IN NAT 6.0"
    Bivar
    CARD GUIDE DEEP 6.0" 0.102" BK
    CARD GUIDE DEEP 4.5X0.08" BLK
    CARD GUIDE DEEP 2.5" 0.08" BK