T4N040TL ABB
  • Part Number: T4N040TL
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/600V, 25KAIC@480V, Fixed Thermal/Mag Trip, Incl s Line and Load Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4N040TL ABB
    T4N040TL ABB
    T4N040TL is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4N040TL is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 40A/600V, 25KAIC@480V, Fixed Thermal/Mag Trip, Incl s Line and Load Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    View
  • Manufacturer Name
    Panasonic Electronic
  • Description
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    View
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 20MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    Energizer
    BATT SLVR OX 1.55V BUTTON 11.6MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 12.5MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM
    BATTERY LITHIUM 3V COIN 16MM