T4L250E5W ABB
  • Part Number: T4L250E5W
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 100KAIC@480VAC, Instantaneous Trip, MCP, Less Lugs, 250-2500A Mag Trip
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4L250E5W ABB
    T4L250E5W ABB
    T4L250E5W is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4L250E5W is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 100KAIC@480VAC, Instantaneous Trip, MCP, Less Lugs, 250-2500A Mag Trip . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Schroff
  • Description
    SUBRACK FOR 19" 6U 84HP 235MM
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    CARD RACK KIT EIA 3UX19X9 SNAPIN
    View
    Schroff
    3U REAR ANGLES 1 SET
    Wakefield-vette
    FILLER PANEL FLAT 6U/4HP
    Vector
    RAIL FRAME LOC 2" ALUMINUM