T4HQ250CW ABB
  • Part Number: T4HQ250CW
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 65KAIC@480VAC, LSI Electronic Trip, Less Terminal Lugs
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4HQ250CW ABB
    T4HQ250CW ABB
    T4HQ250CW is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4HQ250CW is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600VAC, 65KAIC@480VAC, LSI Electronic Trip, Less Terminal Lugs . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CORD STR CIG 5A FUSE W/DC PLUG
    View
  • Manufacturer Name
    Memory Protection Devices
  • Description
    CBL ASSY AUTO PLUG 12V WIRE LDS
    View
    CORD STR W/LED 5A FUSE DC PLUG
    CORD STR W/LED 3A FUSE RA PLUG
    AUTO PLUG 12VOLT WITH 20AMP FUSE
    AUTO 12V SOCKET W/MARINE
    SOCKET 12V AUTO W/SAFETY CAP