T4H250TWAS8 ABB
  • Part Number: T4H250TWAS8
  • Manufacturer Name: ABB
  • Description: Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V, 65KAIC@480V, Incl s Therm/Mag Trip, 24V Shunt Trip and Aux Contacts
  • Category: MCCBs
  • Status:
  • More about T4H250TWAS8 ABB
    T4H250TWAS8 ABB
    T4H250TWAS8 is manufactured by ABB and is categorized in the MCCBs category. T4H250TWAS8 is described as Product Description: Circuit Breaker, 3-P, 250A/600V, 65KAIC@480V, Incl s Therm/Mag Trip, 24V Shunt Trip and Aux Contacts . Perfect Parts is a supplier of Circuit Protection and other Passives.
    ---> Other parts by ABB
    ---> MCCBs from all manufacturers
    ---> Circuit Protection by sub category
  • More About  MCCBs
  • Documents
Customers Also Viewed
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    SLOTTED BACKPLANE
    View
  • Manufacturer Name
    Vector
  • Description
    BACKPLANE VME J1 10-SLOT MONO
    View
    BACKPLANE 6 SLOT J1 4.74"